Relacja z warsztatów programowania z Ministerstwem Cyfryzacji i NASK (w Nielepicach)

Było super! Tak dzieci zareagowały, gdy prowadzący zajęcia przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji i NASK zapytali o wrażenia z ponad 4 godzinnych warsztatów z programowania.  Okazało się, że małe roboty bez człowieka nic nie mogą. Trzeba je zaprogramować, by zrobiły choć mały ruch.  I to dzieci uruchomiły je. Wprowadzały kody, układały drogę, by mały robot mógł przejechać przez 4 skrzyżowania, pokonując trasę tylko raz. To jedno z wielu ćwiczeń. Była także sztafeta programowania obrazków. Ruch jest ważny dla zdrowia, więc połączenie kodowania i biegu, to świetna metoda na to, by nie siedzieć tylko przy biurku. Nasze dzieci już to wiedzą, więc programowanie w ruchu, przypadło im do gustu.

Dobrzy programiści przede wszystkim powinni współpracować

Piętnaścioro dzieci utworzyło 3 zespoły. Wśród naszych uczestników były także 7 latki, które po raz pierwszy miały okazję poznać , co to znaczy kodować robota. Starsi (dzieci z trzecich klas) wspierali młodszych.

Fot. Ela Skoczek
Fot. Ministerstwo Cyfryzacji
Fot. Ministerstwo Cyfryzacji
Fot. Ministerstwo Cyfryzacji
Fot. Ministerstwo Cyfryzacji

 

Warszaty zostały zorganizowane w ramach konkursu „Nowy rok z programowaniem”. Dzieci z Nielepic, zainspirowane przez prezes Fundacji SUSEIA, Elżbietę Skoczek przekonały jury, by to do nich, do Nielepic, przyjechali trenerzy i nauczyli ich kolejnych metod programowania.

Na koniec było oczywiście pamiątkowe zdjęcie i dzieci otrzymały prezenty od Ministerstwa Cyfryzacji i NASK. Dziękujemy.

Więcej na stronie WYGRALIŚMY KONKURS

Informacje ze strony programu Ministerstwa Cyfryzacji:

Młodzi programiści z Nielepic

Inne artykuły: