Programowanie: Warsztaty dla dzieci z Ministerstwem Cyfryzacji i NASK

UDAŁO SIĘ! Z niemal  200 zgłoszeń nadesłanych do Ministerstwa Cyfryzacji na konkurs „Nowy rok z programowaniem” komisja wybrała to, co napisały dzieci zainspirowane przez prezes FUNDACJI SUSEIA, Elżbietę Skoczek. 

Zadanie polegało na przekonaniu komisji: „Dlaczego to właśnie do Was mamy przyjechać i przeprowadzić warsztaty z programowania?”

Napisano w zgłoszeniu: „Udało nam się zaprogramować rodziców i dziadków. Teraz czas, by poznać inne metody. Przyjedźcie do nas, my Wam pokażemy, jak Was zaprogramować”.  Jak napisało jury: „Ocenialiśmy pomysł i siłę przekonywania”.

Nie było łatwo. 

Otrzymano niemal 200 zgłoszeń. Komisja konkursowa miała niełatwe zadanie. Po burzliwych obradach podjęła jednak decyzję i już 23.03. 2019 r.  dzieci z Nielepic i Brzoskwini będą się uczyły programowania z Ministerstwem Cyfryzacji i NASK. Cieszymy się, że znalazły się wśród lauretatów konkursu. Gratulujemy pozostałym zwycięzcom:

  • trzecioklasistom  ze Szkoły Podstawowej nr 86 w Warszawie,
  • czwartoklasistom ze Szkoły Podstawowej im. por. Jana Penconka w Gowinie,
  • czwartoklasistom ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Zawierciu,
  • pierwszakom z Zespołu Szkół w Niechlowie.

Gratulujemy!

FUNDACJA SUSEIA – obserwując entuzjazm dzieci uczestniczących w naszych akcjach związanych z nowymi technologiami – planuje uruchomienie Klubu Programisty w Nielepicach lub Brzoskwini. Trzymajcie kciuki. Do tej pory dzieci poznawały podstawy programowania według świetnej metody „Programowanie w  ruchu”

Zajęcia wg metody „Programowanie w ruchu”. (Nielepice, woj. małopolskie)

Programowanie to frajda

Konkurs został zrealizowany w ramach realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechnienia korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”.

W ramach projektu m.in. w 16 miastach średniej wielkości otworzyliśmy Kluby Młodego Programisty, w których organizujemy bezpłatne warsztaty programowanie. Kluby działają w Nysie, Siedlcach, Lubinie, Inowrocławiu, Zamościu, Żarach, Piotrkowie Trybunalskim, Nowym Sączu, Przemyślu, Suwałkach, Kwidzynie, Żorach, Ostrowcu Świętokrzyskim, Ełku, Gnieźnie i Stargardzie.

O projekcie
Projekt „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych” realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje cztery obszary: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci i programowanie.

Inne artykuły:

One Thought to “Programowanie: Warsztaty dla dzieci z Ministerstwem Cyfryzacji i NASK”