Wystawa Artura Majki „Obraz i słowo. Obłoki jasne nad tobą” do 22 czerwca 2018 r.

„Obraz i słowo – Obłoki jasne nad tobą”. Autor Artura Majka. Wystawa rysunków do wierszy Pawła Huelle opublikowanych w najnowszym tomiku „Obłoki jasne nad tobą”. 

Stacja Kultura – Biblioteka Rumia, ul. Starowiejska 2 

od 23 maja 2018 r. do  22 czerwca 2018 r. 

Artur Majka Urodzony 5 kwietnia 1967 roku w Tarnowie. Studia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Akademii Sztuk Pięknych w Paryżu (École Nationale Supérieure des Beaux-Arts de Paris).. Swoje obrazy pokazuje na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Europie, szczególnie we Francji i w Polsce oraz w USA. Jego prace zakupili kolekcjonerzy z Europy, Ameryki i Azji oraz muzea, jak paryskie Centrum Sztuki i Kultury im. Pompidou.  Jego dzieło (które trafiło do prywatnej kolekcji) znalazło się także na wystawie „Sztuka Krzyża. Krzyż w Sztuce”, która została przygotowana przez Galerię Roi Dore w Paryżu. Wystawa oprócz entuzjastycznych recenzji we francuskich pismach chrześcijańskich, pokazana została również w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej w 2017 roku.

Artur Majka jest laureatem m.in. konkursu NanoArt 10-9, im. prof. Tadeusza Malińskiego, wybitnego polskiego naukowca, pioniera bionanotechnologii. Zaczął także projektować biżuterię, która jest inspirowana jego szkicami z paryskiego metra.

Strona internetowa: www.arturmajka.eu

Jest on także autorem oprawy graficznej książek wydanych w serii Recogito m.in. tomiku wierszy Półmrok ks. Jana Sochonia, ks. Józefa Sadzika Wiersze, Pawła Jocza Zamyślenia, Anny Sobolewskiej Paryż bez ulic, Marka Pelca Czarnowidzenia oraz książki Reprezentować samego siebie. Maciej Niemiec in memoriam wydanej przez Wydawnictwo Yot-Art w Paryżu. Jest także autorem wspaniałych ilustracji do bibliofilskiego wydania Bajek  Blanki i Arturka autorstwa Cezarego Dobiesa (bajki w języku polskim i francuskim, ). Współpracuje także z wydawnictwem UMK oraz Ośrodkiem Chopinowskim w Szafarni (tutaj od kilku lat przygotowuje oprawę graficzną dla Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży.

Od ponad 20 lat mieszka i pracuje w Paryżu.

Inne artykuły: